Advertise On Marijuana Passion

Expenses

MotherEarth

Well-Known Member
Joined
Jan 9, 2006
Messages
60
Reaction score
4
How much does a pound go for in your area? $1100 here.
How much do you spend on your set-up? In what ways do you cut costs?

Here is an idea you can reuse over and over. Line the pots/drum/container with a Hefty bag with holes poked at the bottom. It saves on mess, time, and money in the long run. For smaller plants you can use a ziplock.
;)
 

MotherEarth

Well-Known Member
Joined
Jan 9, 2006
Messages
60
Reaction score
4
There are ABOUT 453 grams in 1 lb. a dime weighs about 3-5 grams...that is atleast 1510-900 dollars worth...We are doing a good thing...remember this next time you want to quit. Spend that extra $3-$5 for nutrition and TLC...it is worth the energy.

PS. For me 1lb. lasts only 5 mo. Yes, I am a stoner.
 

Latest posts

Top